Baltijos šalių čempionate ketvirtoji!

• Paskelbė : Lina Vilkauskienė
  • Paskelbta: 2024-09-10
  • Kategorija: Didžiuojamės

Rugpjūčio 23 – 25 d. Estijos sostinėje Taline, viešbutyje ,,Dzingel“, vyko Baltijos šalių atviras jaunimo šimtalangių šaškių čempionatas, kuriame dalyvavo 115 jaunųjų sportininkų iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos. Lietuvai atstovavo 14 šaškininkų. Varžybos tęsėsi tris dienas, buvo žaidžiami 7 turai šveicariška sistema (laiko kontrolė 45 min. + 15 sek.) šimtalangėmis šaškėmis. Lietuvos delegacijos sudėtyje buvo ir dvi Šakių ,,Varpo“ mokyklos mokinės, Agota Kudirkaitė (8 metų amžiaus kategorijoje) ir jos sesė Gytė Kudirkaitė (10 metų amžiaus kategorijoje). Agota iškovojo teisę dalyvauti šiame čempionate šių metų sausio mėn. Šakiuose vykusio vaikų čempionato metu, kur tapo Lietuvos čempione. Jos dalyvavimo išlaidas dengė Lietuvos šaškių federacija. Gytei atsirado galimybė dalyvauti (neatvykus Ukrainos delegacijai) pilnai mokant starto, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidas. Taigi, visa Kudirkų šeima palydėti vasaros išvyko į Taliną.

Reikia pastebėti, kad merginos lig šiol žaidė tik 64 langelių lentoje, paprastosiomis šaškėmis. Estijoje, gi, teko persėsti prie didesnės lentos, prisitaikyti prie kitų žaidimo taisyklių, kas buvo nelengva. Tačiau Agotai sekėsi gana neblogai, šiame čempionate ji užėmė garbingą ketvirtąją vietą į prizininkes praleidusi tris Latvijos sportininkes. Iki bronzos medalio pritrūko vienų lygiųjų. Gytei sekėsi ne taip gerai, iškovojusi dvi pergales, vieną kartą sužaidusi lygiosiomis ir patyrusi keturis pralaimėjimus tarp dešimtmečių ketvirtokė užėmė 15 vietą. Lietuvos šaškininkams čempionatas nebuvo labai sėkmingas, pelnyti, viso labo, tik du bronzos medaliai devyniolikmečių vaikinų ir merginų turnyruose.

Agotos ir Gytės treneris Alvydas Grinkevičius ir šiais metais ,,Varpo“ mokykloje ves šaškių užsiėmimus 1-4 klasių mokiniams (gali užsukti ir vyresnieji, jei jiems pavyktų suderinti ugdomąją veiklą). Šaškių būrelio pratybos vyks penktadieniais nuo 13.30 val. iki 15.00 val. 201 kabinete.