Respublikinis paprastųjų šaškių turnyras Šakių rajono savivaldybės mero taurei laimėti

• Paskelbta: 2024-03-06
  • Kategorija: Renginiai

Kovo 3 dieną mūsų mokykloje vyko aštuntasis respublikinis paprastųjų šaškių turnyras Šakių rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Jame varžėsi 54 dalyviai iš visos Lietuvos: Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Širvintų, Ukmergės, Šilutės, Varėnos, Marijampolės, Tauragės, Kaišiadorių, Alytaus, Kalvarijos, Šiaulių ir Šakių. Taip pat vyko atviras Šakių miesto vaikų čempionatas, kuriame žaidė 27 jaunieji šaškininkai iš Marijampolės, Varėnos ir Šakių „Varpo“ mokyklos. Tai gausiausias dalyviais turnyras Šakiuose per visą varžybų istoriją, pradedant 2016 metais.

Žaisti varžybose atvyko daug stiprių šaškininkų, didmeistris, tarptautinis meistras, du sporto meistrai, daug kandidatų į sporto meistrus. Buvo pasaulio, Europos ir Lietuvos čempionas, daugkartiniai Lietuvos pirmenybių finalo dalyviai – tikras elitas.

Šakių mero taurę iškovojo Žygimantas Lipkevičius (Vilkija), antroje vietoje – Vilius Aleknavičius (Kalvarija/Vilnius), trečiasis – Domantas Norkus (Šiauliai). Moksleivių berniukų grupėje nugalėjo Eitvydas Balkus iš Varėnos, merginų tarpe pirmos dvi vietos atiteko Lukšių V. Grybo gimnazijos dešimtokėms – Mingailei Morkevičiūtei (Joginiškiai) ir Ugnei Juočiūnaitei (Jančiai). Trečia vieta moksleivių merginų kategorijoje atiteko mūsiškei ketvirtokei Diletai Martinkevičiūtei.

Vaikų turnyre triumfavo Benas Grigaliauskas iš Marijampolės, antras – Adas Kavaliauskas, trečias – Matas Žarkauskas, abu iš Varėnos.

Šakiečių berniukų prizininkai: 1. Ridas Maksvytis, 2. Denelas Poškus, 3. Simas Bataitis.

Mergaičių grupėje nugalėjo: 1. Gytė Kudirkaitė, 2. Liepa Simokaitytė, 3. Guoda Jakaitė.

Visi šie mokiniai yra iš 3A klasės.

1-2 klasių mokinių grupėje prizininkais tapo: 1. Haris Maksvytis, 2. Jokūbas Smirnovas, 3. Joris Viliūšis.

Po šio turiningo sekmadienio „Varpo“ jaunieji šaškininkai pradės ruoštis Lietuvos mokyklų žaidynėms, kurios vyks balandžio 12 d.